Bez čeho se výletníci neobejdou

Slunné teplé dny vybízí nejen rodiny s dětmi k plánování výletů. Nač by taky jeden seděl doma, když může čerpat energii a vitamín D a navštívit zajímavá místa. A co si do českých luhů a hájů vzít s sebou?

Co si vzít s sebou na výlet?

V každém případě záleží na délce a typu výletu. Na jednodenní výlety si vystačíte s malým batůžkem. Čím více vás pojede, tím více se znásobí počet předmětů nezbytných k absolvování cesty. Pokud jste vybrali zajímavé místo daleko od vašeho bydliště a vydáte se autem, můžete většinu věcí nechat v kufru a opět pokračovat jenom s nejdůležitějšími. Cestovatelé, kteří využívají vlaky a autobusy to mají o chlup těžší.

Co s sebou, když cestuji za památkami a jinými atrakcemi?

Jestli se vydáváte na zámek, do zoo nebo zkrátka na místo, kde budou stánky s občerstvením, odpadává vám starost se svačinami. Pokud obětujete pár korun za párek v rohlíku, na který stejně vaše děti budou mít chuť, a chleba se sýrem z domu jim nevnutíte, ušetříte si místo v batohu například pro láhev vody, které byste v letních měsících měli vypít od 2 do 3 litrů.

Během odpoledne máte stejně jiné myšlenky, než doplňovat tekutiny, ale předejdete úpalů a pozdějším bolestem hlavy. Takže si vystačíte s peněženkou, nějakou malou svačinkou v podobně müsli tyčinky na zažehnání největšího hladu a lehkou budou nebo mikinou, kdyby se chtělo zkazit počasí.

Co s sebou na výlet do přírody?

Patrně si do přírody neobujete lehké plátěné botky a nejnovější halenku. Nemusíte se vydávat zrovna na bůhvíjak dlouhý pochod, ale sportovní boty byste rozhodně měli vzít s sebou. V letních měsících se také ozbrojte repelentem a opalovacím krémem. Do batohu nezapomeňte nabalit svačinu, teplejší svršek, mobilní telefon, mapu dané destinace a ti zkušenější určitě přibalí i buzolu.

Jednoznačně nezapomeňte na dobrou náladu, bez ní se cestuje těžko a připlete-li se vám do cesty nějaký nezmar nebo z cesty sejdete, s lehkým úsměvem na tváři se všechny problémy řeší lépe. Využijte aktuální slevy na pobyty a dopřejte si dovolenou plnou dobrodružství!Zde je místo pro Vaše názory a komentáře...

You must be logged in to post a comment.