Dovolená na Kubě

Už vás nudí dovolená v evropských destinacích a chtěli byste vyzkoušet něco nového, dobrodružného? Tak právě pro vás je určená Kuba, ostrov v Karibiku.

Kuba je zemí, kde se jakoby zastavil čas. Představte si rytmus salsy, město plných amerických starých aut, které měli být už dávno ve šrotu a nejlepších doutníků na světě. Příjemní a pohodoví Kubánci jsou hrdí na svou vlast, kam alespoň zatím nepronikly stánky s rychlým občerstvením a hamburgerama.

Celková krajina Kuby vás překvapí svou rozmanitostí, obdivovat můžete hlavně její překrásné bílé pláže s jemným, skoro jako saharským, pískem. Pláže jsou jako stvořeny k lenošení, moře k potápění a objevování rozmanitého podmořského života a útesů. A uprostřed přírody pak můžete objevovat drsnou tropickou přírodu a spousty vodopádů.

Přijde vám, jako byste cestovali v čase zpátky a bude vám chvilku trvat, než se s touto fascinující zemí sžijete a pochopíte ji. Vždy byste měli mít ale na mysli, že jste v této zemi hosty a přizpůsobit se místním podmínkám. Velkou zvláštností je, že na Kubě platí v současnosti dvě měny: peso konvertibilní CUC (nahrazuje USD) a peso národní CUP (což je národní měna). Každý turista si musí své finance směnit za konvertibilní peso.

Za návštěvu jistě stojí hlavní město Kubánské republiky Havana. Dále druhé největší město Santiago de Cuba či malý poloostrov Varadero a Trinidad. A nezapomeňte na Kubě ochutnat jejich místní rum, který je míchán do nápojů jako jsou Mojito, Cuba Libre či Daiguirí.

Pokud chcete při výběru své dovolené ušetřit nějaké peníze, zaměřte se při svém hledání i na německé cestovní kanceláře, které mnohdy nabízejí dovolenou na Kubu za výhodnější peníze na cestovní kanceláře tuzemské.Zde je místo pro Vaše názory a komentáře...

You must be logged in to post a comment.