Dovolená v Bulharsku

Proč se na dovolenou trmácet několik dlouhých hodin v autě? Pouhé 2 hodiny letu z letiště Václava Havla v Praze mohou české dovolenkáře přenést za sluncem do oblíbeného Bulharska.

Bulharsko je pro dovolenou téměř ideální zemí. Místní jsou pohostinní a přátelští a na návštěvníky této jihoevropské země čeká hezká příroda a krásné písečné pláže. Českým turistům jsou navíc blízké i kulturní zvyklosti a jazyk a v neposlední řadě jistě potěší i zdejší cenové relace. Vzhledem k cenám zhruba o deset procent nižším než v Čechách je dovolená určitě příjemná.

Bulharská letoviska poskytují svým hostům dokonalé chvíle. A vůbec nezáleží na tom, zda turisté chtějí jen relaxovat na písečných plážích nebo využít některou z velkého množství nabízených sportovních aktivit? Padák, vodní lyže, skútry, potápěčské kurzy a windsurfing patří mezi ty nejoblíbenější.

Rodiny s malými dětmi jistě ocení dlouhé písečné pláže či dětské kluby v češtině, kde se mohou děti bavit.

K nejnavštěvovanějším letoviskům patří Primorsko. Na české turisty tu čeká příjemný servis, všechny nápisy a jídelníčky jsou v češtině, je zde i České informační centrum. Skutečnou třešničkou na dortu je pak vyhlášený Aquapark, kde se budou bavit jak děti, tak dospělí.

Ti, kteří na dovolené vyhledávají poznávání, by měli zamířit do oblasti Careva s nedalekým národním parkem Strandža. Kvalitou a romantikou této lokality se nechaly okouzlit i některé celebrity, které si zde pořídily letní byty.

Na skalnatém poloostrově u Sozopolu čekají na návštěvníky památky z doby helénské. Původní staré město s křivolakými uličkami, domy s podezdívkou a vysunutými dřevěnými patry nalepenými těsně na sebe je zapsáno na seznamu UNESCO.Zde je místo pro Vaše názory a komentáře...

You must be logged in to post a comment.