Jak si užít toho nejlepšího Valentýna?

Ač ne každý má v oblibě svátek svatého Valentýna, začíná se u nás slavit stále ve větším. Všichni se shánějí po dárcích jako jsou velká srdce, bonboniéry a jiné sladkosti, milostná přání, pohlednice, květiny a mnoho dalšího. Říká se, že lásku bychom si měli vyznávat po celý rok, ne jen na svatého Valentýna, přesto je romantické vyjet si společně například na hory, nebo do wellness. Finance nám ušetří možnost využití slevy na wellness pobyty, nebo slevy na pobyty na horách.

Zpátky v čase

Svatý Valentýn má také svou minulost, kterou provází legenda, která nás vrací zpět do starověkého Říma. Vládce Claudius II. zakázal svým vojákům sňatky i možnost se zasnoubit, jelikož se bál, že by vojáci byli rozptylováni, nechtěli by bojovat, ale zůstat u svých rodin. Kněž Valentýn i proti tomuto zákazu oddával zamilované. Později byl zatčen a ke 14. únoru byl popraven. Některé části legendy jsou doloženy v historických spisech.

Valentýna můžeme strávit ve společné lázni, na luxusní masáži, nebo v sauně. Čeká nás romantická večeře při svíčkách, výborná večeře místních šéfkuchařů a přepychové ubytování. Wellness nabízí mnoho procedur, které uvolní celé tělo, mysl a také mají příznivé kosmetické účinky. Mezi nejznámější procedury patří široký výběr masáží, lázní a koupelí, peelingových kůr, celotělových zábalů, lymfodrenáže a další. Je možné navštívit také společné hodiny jógy, pilates, nebo fitness centrum.

Láska na horách

Kdo dává přednost aktivnímu sportu, ten uvítá v blízkosti skiareály, běžecké stezky, nebo veškeré sportovní areály. Kromě možnosti využití tenisových, bedmintonových a squashových kurtů je možné vyrazit na turistické a poznávací stezky. Ti, kteří dávají přednost adrenalinovějšímu stylu života jsou zde boulderové a horolezecké stěny, nebo můžeme vyrazit přímo na ferraty. Města pořádají kulturní akce, je možné navštívit také historické části města a budov. Slevy na pobyty na horách a slevy na wellness pobyty jsou vhodné také jako dárek pro naše milované ke každé příležitosti.Zde je místo pro Vaše názory a komentáře...

You must be logged in to post a comment.