Je čas poznávacích zájezdů a eurovíkendů

V posledních letech turistům nestačí jen ležet na pláži, a tak velmi často vyrážejí na nejrůznější poznávací zájezdy. A co je výhodou takového poznávacího zájezdu? Budete mít možnost poznat zemi z úplně jiného úhlu, navštívíte jeho skvosty, kulturu a blíže se seznámíte s její historií.

Vedle poznávacích zájezdů se velké oblibě těší i letecké eurovíkendy, nebo-li prodloužené víkendy nejčastěji v evropských metropolích. Je to nejspíše dnešní uspěchanou dobou, kdy v práci nedostanete najednou tolik dovolené, kolik byste chtěli, protože je vás tam potřeba. A tak lidé vyrážejí na dva až tři dny, aby si alespoň trochu odpočinuli a přišli na jiné myšlenky. S eurovíkendem ušetříte dny dovolené a navíc vás pobyt nevyjde ani moc draho.

Mezi úplné topy těchto zkrácených poznávacích zájezdů patří samozřejmě Paříž a Londýn, které jsou pro tento typ zájezdu jak stvořené a patří k základům dnešního cestovatele. Během několika dní můžete shlédnout památky jako jsou slavná Eiffelovka, zahrady Versailles, Tower Bridge nebo se zajít podívat na Londýnský parlament s Big Benem.

Cestovní kanceláře v současné době umožňují i navštívení obou dvou metropolí v jednom poznávacím zájezdu, přičemž vás mezi jednotlivými metropolemi přepraví supermoderní rychlovlak.

A kdy se za poznáváním vypravit? Je to právě jaro, které je nejvhodnější na tento typ dovolených. Vybírat si můžete z velkého množství cest do všech koutů Evropy. Nabídka je opravdu široká a můžete se tak vypravit i mimo Evropu, záleží jen na vás.

Velkou výhodou je, že se zde nebudete mačkat ve velkém chumlu turistů jako v hlavní sezóně a ceny jsou také přijatelnější. Teploty koncem března šplhají na příjemnější stupínky a to v nás budí touhy turistické a poznávací, tak proč odolávat?Zde je místo pro Vaše názory a komentáře...

You must be logged in to post a comment.