Léto na Rhodosu v Řecku

Řecko je známé svým nesčetným kulturním bohatstvím a také nádhernou krajinou, které dominují hory a četné ostrovy. Mezi ostrovy s největším množstvím kulturních památek patří Rhodos. Říká se, že na Rhodosu je největší koncentrace památek na poměrně malé ploše, a díky tomu bývá ostrov označován za muzeum pod širým nebem. Pokud tedy patříte mezi milovníky architektury, sochařství nebo například výtvarného umění, dovolená na Rhodosu je pro vás ideální volbou.

Památky ovšem nejsou jediným lákadlem, které vábí turisty ze všech koutů světa. Ostrov totiž disponuje také nádhernými plážemi, velmi čistým mořem, romantickými přímořskými městečky i luxusními letovisky poskytujícími komfortní dovolenou. Poloha v jižní Evropě dává navíc ostrovu velmi teplé klima, což zajišťuje poměrně vysoké teploty od května až do října, přičemž nejvýše jsou teploty vzduchu i moře v průběhu srpna.

Oblíbená letoviska Rhodosu

Přestože je Rhodos opravdovým kulturním klenotem významnou roli zde hraje turistický ruch, kterému se ostrov přizpůsobil. Na pobřeží vznikly turistické komplexy s hotely, plážové promenády, bary, sportovní centra a mnoho dalších atrakcí pro turisty. Turistických letovisek máte na Rhodosu k dispozici celou řadu. Mezi oblíbené patří například Faliraki, Ialyssos, Kalithea, Kiotari a letovisko Kolymbia. Všechna tato letoviska (a také mnohá další) můžete navštívit se zájezdy cestovní agentury New Travel.cz, která pro vás připravuje širokou nabídku zájezdů na Rhodos od desítek CK. Využijte first minute nebo last minute zájezdy do Řecka a poznávejte krásy ostrova Rhodos na vlastní oči!

Tipy na výlety na Rhodosu

Jak jsme se již zmínili, Rhodos je plný zajímavých míst, a proto je ideálním místem, chcete-li na své dovolené také cestovat a navštěvovat památky. Nejoblíbenějším cílem výletů je hlavní město Rhodos, zejména jeho stará část, která se pyšní nádhernou architekturou a řadou původních budov. Dále pak můžete navštívit například města Ialyssos, Kamiros, Lindos. Máte-li rádi přírodu, doporučujeme výlet do údolí motýlů, Petaloudes.Zde je místo pro Vaše názory a komentáře...

You must be logged in to post a comment.